2019 Draw

Download the DrawThe file will be updated regularly throughout the event.

DrawTree You can track your draw using Chris Butler’s DrawTree tool

OPEN Start Times

SENIOR Round Robin

SENATORS Round Robin

OPEN Division Start Times

Game # Date/Time Sheet Team 1 Team 2
1 Wed 7 PM CH 1 Haggart, Dylan (CV) Paquette, Stephane (Buckingham)
2 Wed 7 PM CH 4 Kelly, Pierre (RCMP) Donnelly, Tom (Rideau)
3 Wed 7 PM CH 2 Sokalski, Brad (GR) Elgie, Dennis (unaffiliated)
4 Wed 7 PM CH 3 Stanley, Glen (Navan) Migneault, Paul (RA)
5 Wed 7 PM RCMP 1 Golding, Scott (unaffiliated) Hollett, Jason (Rideau)
6 Wed 7 PM RCMP 4 Clarke, Tom (Carleton Heights) Patry, Martin (Buckingham)
7 Wed 7 PM RCMP 2 Smaglinski, Mike (City View) Gosselin, Nicholas (Des Collines)
8 Wed 7 PM RCMP 3 Allen, Rhys (Manotick) Boucher, Rene (RCN)
9 Wed 9 PM CH 3 Lyon-Hatcher, Brett (Rideau) Gagnon, Gillies (RCMP)
10 Wed 9 PM CH 2 Wright, Ryan (RA) Allston, Dave (unaffiliated)
11 Wed 9 PM CH 1 Brazeau, Luc (OCC) Frappier, William (RCMP)
12 Wed 9 PM CH 4 Currie, Morgan (Russell) Walling, Steve (Rideau)
13 Wed 9 PM RCMP 1 Woods, Bill (Metcalfe) Carroll, Mike (Carleton Heights)
14 Wed 9 PM RCMP 4 Wolfe, Paul (Granite) Solari, Al (RCMP)
15 Wed 9 PM RCMP 2 Buchko, John (RA) McRae, Darcy (unaffiliated)
16 Wed 9 PM RCMP 3 Tennian, Tom (Rideau) Weber, Rick (Carleton Heights)
17 Thu 12 PM OH 5 Robitaille, Stephen (Oak View) Chartrand, Lionel (Manotick)
18 Thu 12 PM OH 4 McLean, Michael (OCC) Scott, Al (Huntley)
19 Thu 12 PM OH 2 McLean, Adam   (Huntley) Henderson, Jeff (City View)
20 Thu 12 PM OH 3 Searle, Robert (Metcalfe) Lord, Steve (RCMP)
21 Thu 12 PM MET 1 Boulay, Jean-Paul (OCC) Bredfelt, Chris (RCN/Navan)
22 Thu 12 PM MET 3 Bulmer, Matt (Richmond) Swan, Stephen (Huntley)
23 Thu 12 PM MET 2 Keough, Stephen (City View) McRae, Blair (Granite)
24 Thu 12 PM RID 3 Gosselin, Roger (Russell) Scott, Nathan (RCN)
25 Thu 2:30 PM GR 1 Morton, Luke (Carleton Heights) Daigle, Michael (Sherbrooke)
26 Thu 2:30 PM GR 4 Machold, Dan (Schenectady) Osborne, Don (Toronto High Park)
27 Thu 2:30 PM GR 2 Race, John (Pointe Claire) Girouard, Lorne (Russell)
28 Thu 2:30 PM GR 3 Cousineau, Marc (Almonte) Gilbert, Dominique (Sherbrooke)
33 Thu 9 PM RCMP 2 Gloyn, Travis (OCC)  
34 Thu 9 PM RCMP 3 Lawton, Fred (Baie d’Urfe)  
35 Thu 9 PM RCMP 1 Prevost, Peter (Gatineau)
36 Thu 9 PM RCMP 4 Legault, Dan (RCN)  
37 Thu 9 PM CH 2 Moncur, Scott (OCC)  
38 Thu 9 PM CH 3 Hope, Paul (City View)  
39 Thu 9 PM CH 1 Carr, Bill (Metcalfe)  
40 Thu 9 PM CH 4 Vandermade, Chadd (Rideau)  
41 Thu 7 PM RCMP 1 Menard, JM (Des Collines)  
42 Thu 7 PM RCMP 4 Adair, Bill (Granite)  
43 Thu 7 PM RCMP 2 Degrasse, John (RCN)  
44 Thu 7 PM RCMP 3 Laframboise, Pierre (Richmond)  
45 Thu 7 PM RID 2 Forden, Brad (Rideau)  
46 Thu 7 PM RID 5 Fowler, Aaron (RCMP)  
47 Thu 7 PM RID 1 Ahmed, Jawad (RCN/Richmond)  
48 Thu 7 PM RID 4 Johnston, Dave (Ottawa Hunt)  
49 Thu 4:30 PM RID 3 Sinclair, Blake (Huntley)  
50 Thu 4:30 PM MET 3 Mullin, Rick (Granite)  
51 Thu 4:30 PM MET 1 Van Ryckeghem, Frank (Manotick)  
52 Thu 4:30 PM MET 2 Jones, Brian (OCC)  
53 Thu 4:30 PM CH 2 Troicuk, Dom (City View)  
54 Thu 4:30 PM CH 3 Westwell, Rick (OCC)  
55 Thu 4:30 PM CH 1 Blad, Bill (Rideau)  
56 Thu 4:30 PM CH 4 LaMontagne, Jason (OCC)  
57 Thu 7 PM CH 2 MacKechnie, Brett (Shawville)  
58 Thu 7 PM CH 3 Leichter, Alex (Broomstones)  
59 Thu 7 PM CH 1 Daly, Colton (Montreal West)  
60 Thu 7 PM CH 4 Gould, Brady (Charlotte, NC)  
61 Thu 9 PM RID 2 Fradette, Jaques (Des Collines) Joubainville, Gilbert (Navan)
62 Thu 9 PM RID 3 Stirling, Dave (City View) Amadio, Terry (Manotick)
63 Thu 9 PM RID 1 Provost, Claude (Navan) Corrigan, Greg (RCMP)
64 Thu 9 PM RID 4 McNabb, Darren (RCN) Smith, Ben (RA/Rideau)

 

2019 Senior Round Robin


POOL 1

Game # Date/Time Venue  Team 1 Team 2  Bye
2001 Wed 4 PM CH 1 Powell, Kerry (Carleton Place) Brown, David (North Grenville)  
2002 Wed 4 PM CH 2 Mullin, James (OCC) Suchorab, Wes (Manotick) Thomsen, Danny (RCN) BYE
2003 Thu 12 PM RICH 3 Suchorab, Wes (Manotick) Powell, Kerry (Carleton Place)  
2004 Thu 12 PM RICH 4 Thomsen, Danny (RCN) Mullin, James (OCC) Brown, David (North Grenville) BYE
2005 Thu 4:30 PM RICH 1 Brown, David (North Grenville) Mullin, James (OCC)  
2006 Thu 4:30 PM RICH 2 Thomsen, Danny (RCN) Suchorab, Wes (Manotick) Powell, Kerry (Carleton Place) BYE
2007 Fri 10 AM RCMP 3 Powell, Kerry (Carleton Place) Thomsen, Danny (RCN)  
2008 Fri 10 AM RCMP 4 Suchorab, Wes (Manotick) Brown, David (North Grenville) Mullin, James (OCC) BYE
2009 Fri 2:30 PM RID 1 Mullin, James (OCC) Powell, Kerry (Carleton Place)  
2010 Fri 2:30 PM RID 2 Brown, David (North Grenville) Thomsen, Danny (RCN) Suchorab, Wes (Manotick) BYE


POOL 2

Game # Date/Time Venue  Team 1  Team 2 Bye
2011 Wed 4 PM CH 3 Thompson, Brian (Navan) Delaney, Bruce (RCN)  
2012 Wed 4 PM CH 4 Lalonde, Serge (Rideau) Brown, Bill (RCMP) Davies, Evan (Manotick) BYE
2013 Thu 12 PM RICH 1 Brown, Bill (RCMP) Thompson, Brian (Navan)  
2014 Thu 12 PM RICH 2 Davies, Evan (Manotick) Lalonde, Serge (Rideau) Delaney, Bruce (RCN) BYE
2015 Thu 4:30 PM RICH 3 Delaney, Bruce (RCN) Lalonde, Serge (Rideau)  
2016 Thu 4:30 PM RICH 4 Davies, Evan (Manotick) Brown, Bill (RCMP) Thompson, Brian (Navan) BYE
2017 Fri 10 AM RCMP 1 Thompson, Brian (Navan) Davies, Evan (Manotick)  
2018 Fri 10 AM RCMP 2 Brown, Bill (RCMP) Delaney, Bruce (RCN) Lalonde, Serge (Rideau) BYE
2019 Fri 2:30 PM RID 3 Lalonde, Serge (Rideau) Thompson, Brian (Navan)  
2020 Fri 2:30 PM RID 4 Delaney, Bruce (RCN) Davies, Evan (Manotick) Brown, Bill (RCMP) BYE


POOL 3

Game # Date/Time Venue  Team 1 Team 2  Bye
2021 Wed 4 PM RCMP 1 Pepin, Bob (Carleton Heights) Klachan, Jim (Richmond)  
2022 Wed 4 PM RCMP 2 Evans, Owen (RA) McBride, Merv (Manotick) Turcotte, Gord (Huntley) BYE
2023 Thu 12 PM RID 1 McBride, Merv (Manotick) Pepin, Bob (Carleton Heights)  
2024 Thu 12 PM RID 2 Turcotte, Gord (Huntley) Evans, Owen (RA) Klachan, Jim (Richmond) BYE
2025 Thu 4:30 PM RID 4 Klachan, Jim (Richmond) Evans, Owen (RA)  
2026 Thu 4:30 PM RID 5 Turcotte, Gord (Huntley) McBride, Merv (Manotick) Pepin, Bob (Carleton Heights) BYE
2027 Fri 10 AM RICH 3 Pepin, Bob (Carleton Heights) Turcotte, Gord (Huntley)  
2028 Fri 10 AM RICH 4 McBride, Merv (Manotick) Klachan, Jim (Richmond) Evans, Owen (RA) BYE
2029 Fri 2:30 PM CH 1 Evans, Owen (RA) Pepin, Bob (Carleton Heights)  
2030 Fri 2:30 PM CH 2 Klachan, Jim (Richmond) Turcotte, Gord (Huntley) McBride, Merv (Manotick) BYE


POOL 4

Game # Date/Time Venue Team 1   Team 2 Bye
2031 Wed 4 PM RCMP 3 Pearson, Murray (Huntley) Belley, Luc (Des Collines)  
2032 Wed 4 PM RCMP 4 Sully, Garry (RA) Burke, Mile (OCC) Wilson, John (Richmond) BYE
2033 Thu 12 PM RID 4 Burke, Mile (OCC) Pearson, Murray (Huntley)  
2034 Thu 12 PM RID 5 Wilson, John (Richmond) Sully, Garry (RA) Belley, Luc (Des Collines) BYE
2035 Thu 4:30 PM RID 1 Belley, Luc (Des Collines) Sully, Garry (RA)  
2036 Thu 4:30 PM RID 2 Wilson, John (Richmond) Burke, Mile (OCC) Pearson, Murray (Huntley) BYE
2037 Fri 10 AM RICH 1 Pearson, Murray (Huntley) Wilson, John (Richmond)  
2038 Fri 10 AM RICH 2 Burke, Mile (OCC) Belley, Luc (Des Collines) Sully, Garry (RA) BYE
2039 Fri 2:30 PM CH 3 Sully, Garry (RA) Pearson, Murray (Huntley)  
2040 Fri 2:30 PM CH 4 Belley, Luc (Des Collines) Wilson, John (Richmond) Burke, Mile (OCC) BYE

2019 Senators Round Robin


POOL 1

Game # Date/Time Venue  Team 1 Team 2  Bye
3001 Wed 2 PM CH 1 Fallu, Gerald (CH) Smith, Orley (OCC)  
3002 Wed 2 PM CH 2 Barker, Ron (Manotick) Matheson, Bob (CH) Dorey, Mike (Ingersoll) BYE
3003 Thu 12 PM RCMP 3 Matheson, Bob (CH) Fallu, Gerald (CH)  
3004 Thu 12 PM RCMP 4 Dorey, Mike (Ingersoll) Barker, Ron (Manotick) Smith, Orley (OCC) BYE
3005 Thu 4:30 PM RCMP 1 Smith, Orley (OCC) Barker, Ron (Manotick)  
3006 Thu 4:30 PM RCMP 2 Dorey, Mike (Ingersoll) Matheson, Bob (CH) Fallu, Gerald (CH) BYE
3007 Fri 8 AM RA 5 Fallu, Gerald (CH) Dorey, Mike (Ingersoll)  
3008 Fri 8 AM RA 6 Matheson, Bob (CH) Smith, Orley (OCC) Barker, Ron (Manotick) BYE
3009 Fri 12:30 PM GR 1 Barker, Ron (Manotick) Fallu, Gerald (CH)  
3010 Fri 12:30 PM GR 2 Smith, Orley (OCC) Dorey, Mike (Ingersoll) Matheson, Bob (CH) BYE


POOL 2

Game # Date/Time Venue  Team 1 Team 2  Bye
3011 Wed 2 PM CH 3 Smith, Archie (OCC) Woods, Doug (CH)  
3012 Wed 2 PM CH 4 Ficko, Art (Manotick) Belanger, Raymond (Buckingham) Wallingford, Don (RCN) BYE
3013 Thu 12 PM RCMP 1 Belanger, Raymond (Buckingham) Smith, Archie (OCC)  
3014 Thu 12 PM RCMP 2 Wallingford, Don (RCN) Ficko, Art (Manotick) Woods, Doug (CH) BYE
3015 Thu 4:30 PM RCMP 3 Woods, Doug (CH) Ficko, Art (Manotick)  
3016 Thu 4:30 PM RCMP 4 Wallingford, Don (RCN) Belanger, Raymond (Buckingham) Smith, Archie (OCC) BYE
3017 Fri 8 AM RA 3 Smith, Archie (OCC) Wallingford, Don (RCN)  
3018 Fri 8 AM RA 4 Belanger, Raymond (Buckingham) Woods, Doug (CH) Ficko, Art (Manotick) BYE
3019 Fri 12:30 PM GR 3 Ficko, Art (Manotick) Smith, Archie (OCC)  
3020 Fri 12:30 PM GR 4 Woods, Doug (CH) Wallingford, Don (RCN) Belanger, Raymond (Buckingham) BYE